Ar elektros rinkos liberalizacija nebus nukelta/atidėta?
Elektros rinkos liberalizavimo nukelti neplanuojama. Vyriausybė pritarė elektros kainos gyventojams kompensavimui ir nesiūlo atidėti elektros rinkos liberalizavimo. Planuojama, kad visiems elektros planams bus taikomos LR Vyriausybės patvirtintos kompensacijos už elektros energiją. Daugiau informacijos galite rasti čia https://lrv.lt/lt/naujienos/vyriausybe-pritare-dalies-duju-ir-elektros-kainos-gyventojams-kompensavimui-ir-nesiulo-atideti-elektros-rinkos-liberalizavimo

Elektros energijos kainų kompensacija

Vyriausybė pirmadienį (2022 05 30) patvirtino elektros ir dujų kainų kompensavimo tvarką. Dalinamės naudinga nuoroda, kurioje pateikiami atsakymai į dažniausiai elektros naudotojams kylančius klausimus. Daugiau informacijos rasite ČIA>>>

Sutarties pasirašymas su įgaliojimu

Sutarties pasirašymas galimas tik su objekto savininku, arba jo įgaliotu asmeniu. Norint pasirašyti sutartį su įgaliotu asmeniu yra reikalingas laisvos formos įgaliojimas elektros tiekimo sutarties pasirašymui, kuriame turi būti nurodytas: Įgaliojančio asmens (savininko) vardas, pavardė, asmens kodas bei gyvenamosios vietos adresas. Taip pat įgalioto asmens vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamosios vietos adresas. Reikia nurodyti kokiam objektui sudaryti sutartį įgaliojama bei nurodytas įgaliojimo galiojimo laikas. Notaro patvirtinimas nėra reikalingas.

Koks yra greičiausias ir patogiausias būdas sutarties pasirašymui?

Sudaryti nepriklausomo elektros tiekimo sutartį su „EGTO energija“ galite net neišeidami iš namų. Vos 5 minutės ir nepriklausomo elektros tiekimo sutartis internetu pasirašyta. Greita, patogu ir paprasta! Daugiau informacijos rasite ČIA>>>

Kas yra elektros energijos rinkos liberalizavimas?

Tai procesas, kurio metu reguliuojama elektros energijos tiekimo rinka keičiama į atvirą, kai klientas gali pasirinkti labiausiai jo poreikius atitinkantį variantą. Elektros rinkos liberalizavimas vyksta įgyvendinant Europos Sąjungos teisės aktų reikalavimus. Nuo 2010 m. sausio 1 d., įsigaliojus Lietuvos elektros rinkos planui, vartotojai elektrą Lietuvoje gali  pirkti iš nepriklausomų elektros tiekėjų.

Komerciniai vartotojai elektros energiją iš nepriklausomų tiekėjų privalomai perka nuo 2013-ųjų.
Nuo 2021 m. buitiniai vartotojai palaipsniui privalės atsisakyti monopolinių visuomeninio tiekimo paslaugų.

Kokie rinkos liberalizavimo etapai yra suplanuoti?

I etapas: nuo 2021 01 01 – per metus suvartojantiems 5 000 kWh ar daugiau elektros energijos.

II etapas: nuo 2022 07 01 – suvartojantiems ne mažiau kaip 1000 kWh per metus. Iki 2022 birželio 18 d. vartotojai turės apsispręsti, kuri nepriklausomas elektros tiekėjas tinkamiausias.

III etapas: nuo 2026 01 01 – suvartojantiems iki 1000 kWh per metus. Iki 2025 gruodžio 30 d. vartotojai turės apsispręsti, kuri nepriklausomas elektros tiekėjas tinkamiausias.

Kas yra nepriklausomas elektros energijos tiekėjas?

Nepriklausomi tiekėjai yra juridiniai asmenys, kurie tarpusavyje konkuruodami perka elektros energiją ir ją parduoda vartotojams (fiziniams ir juridiniams). Jų veikla įstatymų tvarka yra reguliuojama ir prižiūrima Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos. Įmones, kurioms suteikti nepriklausomų tiekėjų leidimai galite rasti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos interneto svetainėje adresu https://www.vert.lt/Puslapiai/default.aspx

Ar su nepriklausomu tiekėju reikia sudaryti naują sutartį?

Taip, su pasirinktu nepriklausomu tiekėju reikia sudaryti naują elektros energijos pirkimo-pardavimo ir persiuntimo paslaugos teikimo sutartį.

Ar galiu sudaryti sutartis su dviem skirtingais nepriklausomais tiekėjais?

Vienam objektui elektros energiją tiekia vienas nepriklausomas tiekėjas. Jei turite kelis objektus, jiems elektrą gali tiekti keli nepriklausomi tiekėjai arba tas pats nepriklausomas tiekėjas.

Kaip galiu nutraukti elektros tiekimo sutartį su dabartiniu tiekėju?

Nutraukti sutartį su dabartiniu elektros energijos tiekėju galite pagal to tiekėjo sutarties sąlygas. Sutartyje yra nurodoma kokie terminai ir kitos sąlygos yra taikomos.

Kas gali pasirašyti sutartį su nepriklausomu elektros energijos tiekėju „EGTO energija“?

  • Visi fiziniai asmenys, elektros energiją vartojantys tiek bute, tiek nuosavame name ir nekilnojamojo turto objektus valdantys nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais.
  • Fiziniai asmenys, kuriems priklausantys objektai yra komercinės paskirties (pvz., ūkininkai, nekilnojamojo turto nuoma).
  • Juridiniai asmenys, turintys tiesioginę sutartį su ESO.

Nepatenku į pirmąjį rinkos liberalizavimo, ar galiu anksčiau pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją?

Pasirinkti nepriklausomą tiekėją galite nepriklausomai nuo to, į kurį liberalizavimo etapą patenkate.

Kokie pasikeitimai laukia pasirinkus nepriklausomą elektros tiekėją?

Jums niekas nesikeis, tik deklaruojant ir atsiskaitant turėsite naudoti naująjį Jums priskirtą kliento kodą. Suvartotą elektros energiją galėsite deklaruoti ir atsiskaityti naudodamiesi mano.egto.lt savitarnos sistema. Deklaruoti bei apmokėti už suvartotą elektros energiją galėsite ir kitais būdais: elektroninėje atsiskaitymų sistemoje „Viena sąskaita”, „Maxima” kasose  ir „Lietuvos paštas“ skyriuose.

Skaitiklio rodmenis reikia deklaruoti iki mėnesio pabaigos (paskutinės mėnesio dienos).

Svarbu. Prieš įsigaliojant sutarčiai su nepriklausomu el. tiekėju nepamirškite deklaruoti elektros skaitiklio rodmenų ir atsiskaityti pagal turimą elektros tiekimo sutartį (visuomeninio tiekimo, ar kt. nepriklausomo tiekėjo).

Kas nutiks, jei nespėsiu pasirinkti nepriklausomo tiekėjo pagal liberalizavimo etapus?

Nespėjus pasirinkti nepriklausomo elektros tiekėjo, kiekvienam gyventojui, patenkančiam į konkretų liberalizavimo etapą, elektros tiekimas bus užtikrintas teikiant garantinio tiekimo paslaugą.

Teikiant garantinio tiekimo paslaugą, elektros energijos, kaip produkto, dedamajai bus taikomas 1,25 koeficientas, t. y. pridedamas 25 proc. priedas, infrastruktūros dalis nebūtų didinama.

Daugiau informacijos galite rasti čia: https://www.eso.lt/lt/namams/garantinis-tiekimas.html

Kas yra garantinis tiekimas?

Garantinis tiekimas – tai elektros energijos tiekimo užtikrinimo paslauga, teikiama vartotojams:

  • kurie nustatytu laiku nepasirinko nepriklausomo elektros energijos tiekėjo;
  • kurių pasirinktas elektros energijos tiekėjas nevykdo prisiimtų įsipareigojimų tiekti elektros energiją sutartomis su vartotojais sąlygomis;
  • kurių pasirinktas elektros energijos tiekėjas nutraukia veiklą;
  • kurių pasirinktas elektros energijos tiekėjas nutraukia su vartotoju sudarytą elektros energijos pirkimo–pardavimo sutartį.

Pagal Elektros energetikos įstatymą, ši paslauga teikiama laikinai – ne ilgiau kaip 6 mėnesius. Garantinio tiekimo sąlygas reglamentuoja Elektros energetikos įstatymas. Norėdami susipažinti su įstatymu, spauskite čia.

Ar keičiant elektros energijos tiekėją nebus nutrauktas elektros energijos tiekimas?

Ne, nes elektros tiekėjo pakeitimas neturi jokios įtakos tiekimo užtikrinimui. Be to, Jūsų elektros energijos persiuntimą ir toliau garantuos „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).

Kur reikės kreiptis sutrikus elektros energijos tiekimui ar dingus elektrai?

Elektros skirstytoju toliau išlieka „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). Esant elektros tiekimo sutrikimams ar gedimams, skambinkite bendrovės trumpuoju numeriu 1852.

Kur galiu rasti „EGTO energija“ siūlomus planus ir kainas juridiniams klientams?

Mūsų siūlomus planus galite rasti apsilankę www.egto.lt interneto svetainėje adresu https://egto.lt/elektra-verslui/

Taip pat, juos galite sužinoti paskambinę mūsų elektros energijos kainų ekspertams telefonu: +370 637 00 010.

Kur galiu rasti „EGTO energija“ siūlomus planus ir kainas privatiems klientams?

Susipažinti su mūsų siūlomais planais bei sužinoti prognozuojamą elektros kainą galite pasinaudoję mūsų sukurta skaičiuokle. Įrašykite savo suvartojamos elektros energijos kiekį per mėnesį kWh, o sistema automatiškai apdoros Jūsų suvestus duomenis bei pateiks informaciją. Sužinoti daugiau >>>

Taip pat, juos galite sužinoti paskambinę mūsų elektros energijos kainų ekspertams telefonu: +370 637 00 010.

Per kiek laiko parengiamas nepriklausomo elektros tiekimo pasiūlymas?

Per 2 d.d. nuo užklausos gavimo patikrinsime pateiktus duomenis ir nurodytu telefono numeriu su Jumis susisieks mūsų atstovas.

Kokie sutarties terminai ir sąlygos taikomos pasirašant sutartį su „EGTO energija“?

Visos mūsų siūlomos buitinio vartojimo sutartys yra neterminuotos. Atsisakyti paslaugų ir nutraukti sudarytą sutartį jūs galite, įspėjęs mus raštu ne vėliau kaip prieš 2 savaites iki rašte nurodytos paslaugų atsisakymo dienos.

Kokių duomenų reikia norint sudaryti sutartį?

Sutartis sudaroma užpildžius asmeninius duomenis užklausos formoje, kurią galite rasti adresu https://egto.lt/uzklausos-forma/, arba paskambinus mūsų elektros energijos kainų ekspertams telefonu: +370 637 00010.

Kokios pasiūlymo sąlygos yra taikomos gaminantiems vartotojams?

Galioja įprastiniai planai ir pasiūlymai, o sukauptos elektros energijos saugojimas yra pagal tokius pačius planus ir sąlygas, kurias pateikia „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). Daugiau informacijos galima rasti interneto svetainėje

 https://www.eso.lt/lt/namams/elektra/tarifai-kainos-atsiskaitymas-ir-skolos/gaminanciu-vartotoju-kainos.html

Ar galiu keisti pasirinktą planą po sutarties pasirašymo?

Taip, vieną kartą per kalendorinius metus nemokai galite pasikeisti turimą planą įspėjęs mus ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki numatyto keitimo datos.

Koks elektros tiekimo planas man yra tinkamiausias?

  • Jeigu Jūs sunaudojate iki 200 kWh energijos per mėnesi, EGTO energijos ekspertai Jums rekomenduoja SĄŽININGAS STANDARTINIS.
  • Jeigu Jūs sunaudojate 200 – 600 kWh energijos per mėnesi, EGTO energijos ekspertai Jums rekomenduoja SĄŽININGAS NAMAI.
  • Jeigu Jūs sunaudojate 600 kWh ir daugiau energijos per mėnesi, EGTO energijos ekspertai Jums rekomenduoja planus SĄŽININGAS NAMAI PLIUS.

Nuo kada įsigalioja pasirašyta sutartis?

Vartotojai, kurie renkasi arba keičia esamą tiekėją ir nori paslaugas iš naujo tiekėjo gauti nuo kito mėnesio pradžios, pasirinkimą gali atlikti iki einamojo mėnesio priešpaskutinės dienos.

Ar pakeitus elektros tiekėją reikia keisti ir elektros skaitiklius?

To daryti nereikia. Galėsite ir toliau naudoti senuosius, kuriuos įdiegė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), kuris ir toliau užtikrins turimų skaitiklių techninę priežiūrą.

Kaip apskaičiuojama biržos kaina? 

Elektros energijos nepriklausomų tiekėjų vartotojams turintiems automatizuotus (išmaniuosius) skaitiklius elektros energija perkama „Nord Pool“ biržos nustatytais valandiniais įkainiais. Galutinę elektros kainą sudaro: elektros energijos pardavimų biržos „Nord Pool“ atitinkamos valandos esama elektros kaina (pridedant PVM), taip pat nustatyta elektros persiuntimo kaina, kartu su VIAP (viešuosius interesus atitinkančių paslaugų), skirstymo paslaugoms buitiniams vartotojams papildoma dedamąja ir EGTO aptarnavimo kaina.

Elektros energijos nepriklausomų tiekėjų vartotojams, kurių objektų apskaitos prietaisai nėra prijungti prie automatizuotos duomenų nuskaitymo sistemos (išmaniųjų skaitiklių), per mėnesį valandiniu grafiku suvartoti elektros energijos kiekiai apskaičiuojami taikant vartojimo netolygumo koeficientus, kuriuos sudaro AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).

Vartojimo netolygumo (likutinio grafiko) koeficientai pateikti čia: https://www.eso.lt/download/345937/vartojimo%20netolygumo%20(likutinio%20grafiko)%20koeficientai.xlsx

Bendras mėnesio elektros suvartojimas dauginamas iš likutinio grafiko kiekvienos valandos koeficiento ir taip gaunamas tos valandos individualus suvartojimas, kuris dar dauginamas iš tos valandos „Nord Pool“ biržos kainos. Pridėjus nustatytą elektros persiuntimo kainą bei valstybės taikomus mokesčius bei  EGTO aptarnavimo mokesčius gaunama galutinė elektros kaina.

Kiekvienos valandos „Nord Pool“ biržos kainos pateikiamos šioje svetainėje https://www.nordpoolgroup.com/en/Market-data1/Dayahead/Area-Prices/ALL1/Hourly/?view=table

Ar galima fiksuoti biržos kainos vidurkį?

Mūsų siūlomas planas Jums EGTO sąžiningas, kurio kaina priklauso nuo NORD POOL biržos. Šiame plane nėra taikomas kainos fiksavimas, tačiau aptarnavimo dalis nekinta ir išlieka stabili visą sutarties laikotarpį.

Kaip sudaryti sutartį su naujų objektu, jei dar nėra elektros skaitiklių?

Mes pasirūpiname visais reikiamais dokumentais, kad būtų užregistruotas ir suderintas skaitiklio įvedimas. Jums tereikia kreiptis į mus ir el. paštu užpildyti naujo savininko formą.

Kaip sudaryti sutartį, jei yra pasikeitęs objekto savininkas?

Mes pasirūpiname visais reikiamais dokumentais, kad būtų užregistruotas pasikeitęs savininkas. Jums tereikia kreiptis į mus ir el. paštu užpildyti savininko keitimo formą. Keitimo terminas 3-8 darbo dienos.

Pasirašiau nepriklauso tiekimo sutartį. Kas toliau?

Dalinamės 5 naudingais patarimais pasirašiusiems nepriklausomo tiekimo sutartį. Šioje atmintinėje rasite informaciją apie tai, kaip reikės deklaruoti rodmenis ir atsiskaityti už sunaudotą elektros energiją. Daugiau informacijos https://egto.lt/kliento-atmintine/

Ginčų nagrinėjimo tvarka.

Jei manote, kad Jūsų interesai buvo pažeisti privalote kreiptis į Tiekėją raštu (elektroniniu paštu info@egto.lt ar įprastu paštu) ir išdėstyti savo reikalavimus. Jūsų kreipimasis bus užregistruotas ir tiriamas. Į Tiekėją turite kreiptis ne vėliau kaip per 3 mėn. nuo dienos, kai sužinojote, kad buvo pažeistos Jūsų teisės. Tiekėjas privalo išnagrinėti Jūsų kreipimąsi per 30 kalendorinių dienų nuo kreipimosi gavimo dienos. Jei Tiekėjas nepateikia atsakymo ar gautas atsakymas Jūsų netenkina, Jūs galite kreiptis į Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą dėl ginčo nagrinėjimo. Tokia teisė išlieka vienerius metus nuo kreipimosi į Tiekėją. Taip pat, galite kreiptis į Elektroninio vartotojų ginčų sprendimo (EGS) platformą – http://ec.europa.eu/odr/, kuri leidžia internetu spręsti Tiekėjo ir vartotojo ginčus.

El.
paštas

info@egto.lt

Tel.
numeris

+370 637 00 010

Mus
rasite

Kaunakiemio g. 40, LT-44332 Kaunas