Efektyvaus energijos vartojimo versle patarimai

Išsiugdyti efektyvaus energijos vartojimo įpročius nėra sudėtinga. Užtenka savo kasdienėje įmonės veikloje laikytis kelių paprastų taisyklių.

Dalinamės naudingais patarimais Jūsų įmonei, kurie padės išsiugdyti efektyvaus energijos vartojimo įpročius ir prisidės ne tik prie mažesnių sąskaitų už elektros energiją, bet ir prie aplinkos saugojimo.

  • Dienos šviesa. Išnaudokite dienos šviesą (gali padėti sumažinti sąskaitas už elektros energiją net iki 10-15%)ir jei pakanka natūralaus apšvietimo, išjunkite dirbtinį. Reguliariai valykite langus, neužstatykite jų baldais ir didelėmis gėlėmis. Trūkstant apšvietimo pirmiausia įjunkite stalines lempas (individualus apšvietimas), o kai jų nepakanka – bendrą patalpų apšvietimą. Tuščiose patalpose šviesas laikykite išjungtas. Naudojant individualų apšvietimą vietoj bendrojo sąskaitas už elektros energiją galima sumažinti net iki 40 %.
  • Energiją taupančios lemputės. Kaitrines elektros lemputes pakeiskite energiją taupančiomis, kurios naudoja iki 80 % mažiau elektros energijos nei paprastos kaitrinės mažiau elektros energijos ir veikia iki 15 kartų ilgiau. Elektros lempučių efektyvumo klasė žymima raidėmis nuo A iki G. A klasės lemputės – efektyviausios, o G klasės – mažiausiai efektyvios.
  • Žalioji energija. Prisideda prie atsakingo vartojimo bei tvarumo. Tai draugiškas pasirinkimas ne tik Jūsų verslui, bet ir gamtai, nes ši elektra gaminama iš atsinaujinančių energijos šaltinių (saulės, vėjo, vandens ir pan.).
  • Nauji prietaisai ir įranga. Rinkdamiesi naują įrenginį atkreipkite dėmesį į jo energijos suvartojimo efektyvumo ženklinimą. Buitiniai prietaisai, kurie pažymėti raide A priskiriami mažiausiai energijos suvartojantiems, o G – daugiausiai. Šis žymėjimas pateikiamas ant informacinio lapelio. Tokių prietaisų eksploatavimo išlaidos net iki 25 % mažesnės nei įprastų modelių.
  • Energijos taupymo funkcijos. Darbiniuose kompiuteriuose, mobiliuosiuose telefonuose, planšetėse įjunkime energijos taupymo funkcijas. Tai galite atlikti įrenginių nustatymuose. O išjungę nenaudojamas programas, taupysime ir elektros energiją, ir įrenginių baterijas. Darbui naudojami nešiojami kompiuteriai sunaudoja net iki 80 % mažiau elektros energijos nei stacionarūs.
  • Šildymas ir kondicionavimas. Kondicionuojant patalpas, temperatūrą siūloma sumažinti ne mažiau 5°C nei esanti lauke, kad temperatūra per daug nesiskirtų. Patalpų vėsinimą pradėkite dar iki tol, kol lauke įsivyraus kaitra. Vėsindami patalpas oro kondicionieriumi stenkitės uždaryti visus langus ir duris, taip patalpas atvėsinsite daug greičiau. Taip pat prisiminkite, kad laipsniu žemesnės temperatūros galite ir nepajusti, bet iki 10 % (per metus) mažesnes išlaidas tikrai pastebėsite. Naudojantis mechanine ventiliacija, langų verčiau neatidaryti. Kai jos nėra, langai turėtų būti atidaromi kelioms minutėms kas kelias valandas. Jei vėdinate patalpas, langus atidarykite plačiai ir trumpam. Biuruose rekomenduojama – 19-20°C temperatūra, mažmeninės prekybos vietose vos 15-17°C, o maisto parduotuvėse reiktų naudotis sistemomis, kurios turi automatinio įsijungimo – išsijungimo funkciją, palaikant 19-24°C ribas. Norint greitai sušildyti patalpą, nustatykite reguliatorių, esantį šildymo prietaise, ant maksimalaus šildymo, o patalpai sušilus, nustatymus pakeiskite į mažesnius. Jei dienos metu patalpose palaikote 20-22°C temperatūrą, tuomet išeidami iš jų temperatūrą sumažinkite bent keliais laipsniais iki kitos darbo dienos ryto – sumažinus temperatūrą vos 1°C, elektros sunaudosite net iki 5% mažiau. Susirinkimų ir konferencijų salėse rekomenduojama palaikyti 2-4°C  mažesnę šilumą nei kitose patalpose, kai jos nenaudojamos, o laukiant didesnės auditorijos, sumažinti  2°C, nes susirinkusieji savo buvimu įšildys patalpą. Pagalbinėse patalpose ir koridoriuose, nelaikant daiktų, kuriems reikalinga aukštesnė temperatūra, rekomenduojama palaikyti vos 16°C temperatūrą. Šildymo sezono metu, ypatingai pietinėje pusėje, išnaudokite saulės šilumą, atverdami užuolaidas ar žaliuzes. Kad išsaugotumėte šilumą, vakarais – jas užtraukite. Tinkamai sureguliuota šildymo sistema padeda sąskaitas už šildymą sumažinti iki 10 % – 15 %.
  • Darbo pabaiga. Informuokite darbuotojus, kad darbo pabaigoje nenaudojami elektros prietaisai turi būti išjungti iš elektros lizdo. Budėjimo rėžimu veikiantys įrenginiai nuolat naudoja elektros energiją. Net ir rozetėje įkištas mobilaus telefono kroviklis, ar prailgintuvas. Nepalikdami nenaudojamų prietaisų elektros lizde (budėjimo režime) galite sutaupyti net iki 30 % elektros energijos.
  • Įmonės kultūra ir švietimas. Darbuotojų įpročiai stipriai įtakoja elektros sąnaudas. Švieskite ir konsultuokite savo darbuotojus, kodėl svarbu elektrą naudoti efektyviai, taip pat rodykite tinkamą pavyzdį. Darbuotojų tinkami įpročiai gali padėti sumažinti sąskaitas už elektros energiją net iki 20 %.

Turite klausimų? Susisiekime!

El. Paštas

info@egto.lt

Tel. Numeriai

+370 637 00 010

Mus rasite

Kaunakiemio g. 40, LT-44332 Kaunas