Efektyvaus energijos vartojimo versle patarimai

Dalinamės patarimais, kurie padės ne tik džiaugtis mažesnėmis sąskaitomis už elektros energiją, bet ir leis prisidėti prie aplinkos saugojimo.

 

  • Dienos šviesa. Išnaudokite dienos šviesą ir jei pakanka natūralaus apšvietimo, išjunkite dirbtinį. Reguliariai valykite langus, neužstatykite jų baldais ir didelėmis gėlėmis. Trūkstant apšvietimo pirmiausia įjunkite stalines lempas, o kai jų nepakanka – bendrą patalpų apšvietimą. Tuščiose patalpose šviesas laikykite išjungtas.
  • Energiją taupančios lemputės. Kaitrines elektros lemputes pakeiskite energiją taupančiomis, kurios naudoja net 4–5 kartus mažiau elektros energijos ir veikia nuo 6-15 kartų ilgiau. Elektros lempučių efektyvumo klasė žymima raidėmis nuo A iki G. A klasės lemputės – efektyviausios, o G klasės – mažiausiai efektyvios.
  • Nauji prietaisai ir įranga. Rinkdamiesi naują įrenginį atkreipkite dėmesį į jo energijos suvartojimo efektyvumo ženklinimą. Buitiniai prietaisai, kurie pažymėti raide A (A+; A++; A+++) priskiriami mažiausiai energijos suvartojantiems, o G – daugiausiai. Šis žymėjimas pateikiamas ant informacinio lapelio.
  • Energijos taupymo funkcijos. Darbiniuose kompiuteriuose, mobiliuosiuose telefonuose, planšetėse įjunkime energijos taupymo funkcijas. Tai galite atlikti įrenginių nustatymuose. O išjungę nenaudojamas programas, taupysime ir elektros energiją, ir įrenginių baterijas.
  • Optimali temperatūra. Biuruose rekomenduojama – 19-20°C temperatūra, mažmeninės prekybos vietose vos 15-17°C, o maisto parduotuvėse reiktų naudotis sistemomis, kurios turi automatinio įsijungimo – išsijungimo funkciją, palaikant 19-24°C ribas.
  • Oro kondicionavimas. Kondicionuojant patalpas, temperatūrą siūloma sumažinti ne mažiau 5°C nei esanti lauke, kad temperatūra per daug nesiskirtų. Patalpų vėsinimą pradėkite dar iki tol, kol lauke įsivyraus kaitra. Vėsindami patalpas oro kondicionieriumi stenkitės uždaryti visus langus ir duris, taip patalpas atvėsinsite daug greičiau. Taip pat prisiminkite, kad laipsniu žemesnės temperatūros galite ir nepajusti, bet keliais procentais mažesnes išlaidas tikrai pastebėsite.
  • Ventiliacija. Naudojantis mechanine ventiliacija, langų verčiau neatidaryti. Kai jos nėra, langai turėtų būti atidaromi kelioms minutėms kas kelias valandas. Jei vėdinate patalpas, langus atidarykite plačiai ir trumpam.
  • Šildymas. Norint greitai sušildyti patalpą, nustatykite reguliatorių, esantį šildymo prietaise, ant maksimalaus šildymo, o patalpai sušilus, nustatymus pakeiskite į mažesnius. Jei dienos metu patalpose palaikote 20-22°C temperatūrą, tuomet išeidami iš jų temperatūrą sumažinkite bent keliais laipsniais iki kitos darbo dienos ryto – sumažinus temperatūrą vos 1°C, elektros sunaudosite net iki 5% mažiau. Susirinkimų ir konferencijų salėse rekomenduojama palaikyti 2-4°C  mažesnę šilumą nei kitose patalpose, kai jos nenaudojamos, o laukiant didesnės auditorijos, sumažinti  2°C, nes susirinkusieji savo buvimu įšildys patalpą. Pagalbinėse patalpose ir koridoriuose, nelaikant daiktų, kuriems reikalinga aukštesnė temperatūra, rekomenduojama palaikyti vos 16°C temperatūrą. Šildymo sezono metu, ypatingai pietinėje pusėje, išnaudokite saulės šilumą, atverdami užuolaidas ar žaliuzes. Kad išsaugotumėte šilumą, vakarais – jas užtraukite.
  • Darbo pabaiga. Informuokite darbuotojus, kad darbo pabaigoje nenaudojami elektros prietaisai turi būti išjungti iš elektros lizdo. Budėjimo rėžimu veikiantys įrenginiai nuolat naudoja elektros energiją. Net ir rozetėje įkištas mobilaus telefono kroviklis, ar prailgintuvas.
  • Įmonės kultūra ir švietimas. Darbuotojų įpročiai stipriai įtakoja elektros sąnaudas. Švieskite ir konsultuokite savo darbuotojus, kodėl svarbu elektrą naudoti efektyviai, taip pat rodykite

Turite klausimų? Susisiekime!

El. Paštas

info@egto.lt

Tel. Numeriai

+370 637 00 010

Mus rasite

Kaunakiemio g. 40, LT-44332 Kaunas