Elektros energijos taupymo namuose patarimai

Ar žinote, kad efektyvus elektros vartojimas namuose padeda sumažinti ne tik sąskaitas už elektrą?

Išsiugdyti efektyvaus energijos vartojimo įpročius nėra sudėtinga. Dalinamės patarimais, kurie padės ne tik džiaugtis mažesnėmis sąskaitomis už elektros energiją, bet ir prisidėti prie aplinkos saugojimo.

 

  • Nemokama šviesa. Išnaudokite dienos šviesą. Reguliariai valykite langus, neužstatykite jų baldais ir didelėmis gėlėmis. Pasirūpinkite, kad žaliuzės ir užuolaidos dieną būtų atviros ir į jūsų namus patektų kuo daugiau dienos šviesos.
  • Energiją taupančios lemputės. Kaitrines elektros lemputes pakeiskite energiją taupančiomis, kurios naudoja net 4–5 kartus mažiau elektros energijos ir veikia nuo 6-15 kartų ilgiau. Elektros lempučių efektyvumo klasė žymima raidėmis nuo A iki G. A klasės lemputės – efektyviausios, o G klasės – mažiausiai efektyvios.
  • Nenaudojamus elektros prietaisus išjunkite iš elektros lizdo. Budėjimo režimu veikiantys įrenginiai nuolat naudoja elektros energiją. Net ir rozetėje įkištas mobilaus telefono kroviklis, ar prailgintuvas.
  • Atidžiai rinkitės naujus prietaisus. Rinkdamiesi naują buitinį prietaisą atkreipkite dėmesį į jo energijos suvartojimo efektyvumo ženklinimą. Buitiniai prietaisai, kurie pažymėti raide A (A+; A++; A+++) priskiriami mažiausiai energijos suvartojantiems, o G – daugiausiai. Šis žymėjimas pateikiamas ant informacinio lapelio.
  • Gaminkite sąmoningai. Gamindami valgį puodą uždenkite dangčiu. Taip virimo procesui reikės bent 40 proc. mažiau energijos. Nevirkite pilno virdulio vandens, jei gersite tik vieną puodelį arbatos. Elektrinę orkaitę ar viryklę išjunkite likus kelioms minutėms iki maisto gaminimo pabaigos – susikaupusios šilumos pakanka pabaigti patiekalo gamybą. Kepdami orkaitėje kepimo procesą stebėkite per stiklą, nes kiekvienas atidarymas sumažina kepimo temperatūrą ir verčia papildomai naudoti energiją temperatūros atstatymui.
  • Šaldytuvo pasirinkimas ir priežiūra. Nepirkite didesnio šaldytuvo nei Jums reikia. Šaldytuve ir šaldiklyje pasirinkite optimalią temperatūrą maisto laikymui: – +3,5 ºC šaldytuve ir -18 ºC šaldiklyje. Nelaikykite atviro šaldytuvo ilgai – dažnai varstomos šaldytuvo durelės didina elektros energijos vartojimą. Į šaldytuvą nedėkite karštų maisto produktų. Jiems atvėsinti reikės naudoti daugiau elektros energijos. Atšildykite šaldiklį, jei susidarė 5 mm ledo sluoksnis. Kuo daugiau šaldiklyje ledo, tuo daugiau sunaudojama elektros energijos.
  • Plaukite atsakingai. Skalbimo mašiną ar indaplovę naudokite tik pilnai pakrautas. Taip suvartosite tą patį elektros energijos kiekį, o skalbinių ar indų išplausite žymiai daugiau.
  • Žemesnė temperatūra. Nustatykite žemesnę skalbimo ir indų plovimo temperatūrą. Skalbimo mašina ir indaplovė didžiąją dalį energijos sunaudoja vandens šildymui.
  • Reguliuokite patalpų vėsinimą. Vėsindami patalpas oro kondicionieriumi stenkitės uždaryti visus langus ir duris, taip patalpas atvėsinsite daug greičiau. Taip pat prisiminkite, kad laipsniu žemesnės temperatūros galite ir nepajusti, bet keliais procentais mažesnes išlaidas šildymui tikrai pastebėsite.
  • Naudokite energijos taupymo funkcijas. Kompiuteriuose, mobiliuosiuose telefonuose, planšetėse įjunkime energijos taupymo funkcijas. Tai galite atlikti įrenginių nustatymuose. O išjungę nenaudojamas programas, taupysime ir elektros energiją, ir įrenginių baterijas.

Turite klausimų? Susisiekime!

El. Paštas

info@egto.lt

Tel. Numeriai

+370-637-00010
+370-637-00100
+370-637-01000

Mus rasite

Kaunakiemio g. 40, LT-44332 Kaunas