Elektros energijos taupymo namuose patarimai

Energijos vartojimo efektyvumas tai požiūris, nuo kurio priklauso veiksmai tausojant aplinką, diegiant energijos taupymo priemones ir siekiant efektyvesnio energijos suvartojimo.

Išsiugdyti efektyvaus energijos vartojimo įpročius nėra sudėtinga. Užtenka savo kasdienėje veikloje laikytis kelių paprastų taisyklių.

Dalinamės patarimais, kurie padės išsiugdyti efektyvaus energijos vartojimo įpročius ir prisidės ne tik prie mažesnių sąskaitų už elektros energiją, bet ir prie aplinkos saugojimo.

  • Nemokama šviesa. Išnaudokite dienos šviesą. Reguliariai valykite langus, neužstatykite jų baldais ir didelėmis gėlėmis. Pasirūpinkite, kad žaliuzės ir užuolaidos dieną būtų atviros ir į jūsų namus patektų kuo daugiau dienos šviesos.
  • Energiją taupančios lemputės. Kaitrines elektros lemputes pakeiskite energiją taupančiomis, kurios naudoja iki 80 % mažiau elektros energijos nei paprastos ir veikia iki 15 kartų ilgiau. Elektros lempučių efektyvumo klasė žymima raidėmis nuo A iki G. A klasės lemputės – efektyviausios, o G klasės – mažiausiai efektyvios.
  • Nenaudojami prietaisai. Nenaudojamus elektros prietaisus išjunkite iš elektros lizdo. Budėjimo režimu veikiantys įrenginiai nuolat naudoja elektros energiją. Net ir rozetėje įkištas mobilaus telefono kroviklis, ar prailgintuvas. Nepalikdami nenaudojamų prietaisų elektros lizde (budėjimo režime) galite sutaupyti net iki 30 % elektros energijos.
  • Nauja buitinė technika. Rinkdamiesi naują buitinį prietaisą atkreipkite dėmesį į jo energijos suvartojimo efektyvumo ženklinimą. Buitiniai prietaisai, kurie pažymėti raide A priskiriami mažiausiai energijos suvartojantiems, o G – daugiausiai. Šis žymėjimas pateikiamas ant informacinio lapelio. Tokių prietaisų eksploatavimo išlaidos net iki 25 % mažesnės nei įprastų modelių.
  • Maisto gaminimas. Gamindami valgį puodą uždenkite dangčiu. Taip virimo procesui reikės bent 40 proc. mažiau energijos. Nevirkite pilno virdulio vandens, jei gersite tik vieną puodelį arbatos. Elektrinę orkaitę ar viryklę išjunkite likus kelioms minutėms iki maisto gaminimo pabaigos – susikaupusios šilumos pakanka pabaigti patiekalo gamybą. Kepdami orkaitėje kepimo procesą stebėkite per stiklą, nes kiekvienas atidarymas sumažina kepimo temperatūrą ir verčia papildomai naudoti energiją temperatūros atstatymui.
  • Šaldytuvas. Nepirkite didesnio šaldytuvo nei Jums reikia. Atkreipkite dėmesį į energijos suvartojimo efektyvumo ženklinimą, metinis elektros sunaudojimo skirtumas tarp D ir A klasės šaldytų yra net iki 60 %.  Šaldytuve ir šaldiklyje pasirinkite optimalią temperatūrą maisto laikymui: – +3,5 ºC iki -5 ºC šaldytuve ir -18 ºC šaldiklyje. Nelaikykite atviro šaldytuvo ilgai – dažnai varstomos šaldytuvo durelės didina elektros energijos vartojimą. Į šaldytuvą nedėkite karštų maisto produktų. Jiems atvėsinti reikės naudoti daugiau elektros energijos. Atšildykite šaldiklį, jei susidarė 5 mm ledo sluoksnis. Kuo daugiau šaldiklyje ledo, tuo daugiau sunaudojama elektros energijos.
  • Plaukite atsakingai. Skalbimo mašiną ar indaplovę naudokite tik pilnai pakrautas. Taip suvartosite tą patį elektros energijos kiekį, o skalbinių ar indų išplausite žymiai daugiau.
  • Žemesnė temperatūra. Nustatykite žemesnę skalbimo ir indų plovimo temperatūrą. Skalbimo mašina ir indaplovė didžiąją dalį energijos sunaudoja vandens šildymui. Plaunant skalbinius 30 laipsnių temperatūros vandenyje sunaudojama 4 kartus mažiau energijos nei 60 laipsnių temperatūros vandenyje.
  • Reguliuokite patalpų vėsinimą/šildymą. Vėsindami patalpas oro kondicionieriumi stenkitės uždaryti visus langus ir duris, taip patalpas atvėsinsite daug greičiau. Taip pat prisiminkite, kad laipsniu žemesnės temperatūros galite ir nepajusti, bet keliais procentais mažesnes išlaidas šildymui tikrai pastebėsite.
  • Naudokite energijos taupymo funkcijas. Kompiuteriuose, mobiliuosiuose telefonuose, planšetėse įjunkime energijos taupymo funkcijas. Tai galite atlikti įrenginių nustatymuose. Išjungę nenaudojamas programas, taupysite ir elektros energiją, ir įrenginių baterijas. Atkreipiame dėmesį, kad nešiojami kompiuteriai sunaudoja net iki 80 % mažiau elektros energijos nei stacionarūs.  

Turite klausimų? Susisiekime!

El. Paštas

info@egto.lt

Tel. Numeriai

+370 637 00 010

Mus rasite

Kaunakiemio g. 40, LT-44332 Kaunas