Nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimas. Kodėl verta rinktis UAB „EGTO energija“?

Elektros rinkos liberalizavimas, tai svarbus energetikos pokytis, kurio metu gyventojai patys sprendžia, iš ko pirks elektros energiją savo namams. Laisvoje rinkoje mes patys renkamės ar norime fiksuoti elektros energijos kainas, ar nenorėdami permokėti už brangią kainos fiksavimosi galimybę renkamės su biržos kainomis surištus planus.
Pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją daliai gyventojų lieka vis mažiau laiko. Gyventojams, sunaudojantiems 1000—5000 kWh energijos per metus, nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkti reikia iki birželio 18 d., kitu atveju pradės galioti garantinio elektros tiekimo paslauga, kuri yra laikina ir galimai brangesnė.
Pateikiame atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus. Tikimės, kad jie padės lengviau apsispręsti ir tapti UAB „EGTO energija“ klientu.

Kuo UAB „EGTO energija“ išsiskiria iš kitų nepriklausomų tiekėjų?
Esame profesionali, jauna ir energinga lietuviško kapitalo įmonė, kurios tikslas užtikrinti sąžiningą ir skaidrų bendradarbiavimą bei patogumą naudotis teikiamomis paslaugomis.
Mūsų prioritetas yra greiti atsakymai į klientų užklausas, lengvas bei patogus sutarties pasirašymas bei paprastas atsiskaitymas už suteiktas paslaugas. Kiekviename etape mūsų konsultantai pasiruošę padėti ir atsakyti į vartotojams iškilusius klausimus.

Vienas svarbiausių išskirtinumų, kad visos mūsų siūlomos buitinio vartojimo sutartys yra neterminuotos. Atsisakyti paslaugų ir nutraukti sudarytą sutartį klientai gali įspėję mus raštu prieš 2 savaites iki numatomos sutarties nutraukimo dienos. Nėra jokių baudų, ar nuolaidų grąžinimo.

Sudaryti elektros tiekimo sutartį su mumis galite greitai ir patogiai vos keliais mygtuko paspaudimais, pasirinkęs Jums patogiausią:
1. Savitarnos svetainėje mano.egto.lt (SMART ID arba mobiliuoju parašu)
2. Užpildžius užklausos formą (atsiųsime Jums paruoštą sutartį pagal Jūsų pateiktus duomenis, o Jums beliks su ja susipažinti ir pasirašius atsiųsti mums elektroniniu arba įprastu paštu)
3. Telefonu +370 637 00 010 (susisiekite su mumis ir mes paruošime sutartį, su kuria Jums beliks susipažinti ir pasirašius atsiųsti mums elektroniniu arba įprastu paštu).

Kokius planus siūlo „EGTO Energija“?
Mūsų siūlomi planai klientams yra priklausomi nuo kainų „Nord pool“ biržoje, arba kitaip – nefiksuotos kainos. Klientai gali rinktis vienos arba dviejų laiko zonų tarifo planus bei už papildomą mokestį įsigyti žaliosios elektros energijos. Pasirinkti žaliąją elektros energiją klientas gali nepriklausomai nuo pageidaujamo tarifo plano.
Siūlomi planai leidžia stebėti prognozuojamą el. kainą biržoje kas valandą ir patiems nuspręsti, kada vartoti elektros energiją. Turintys išmaniuosius skaitiklius patys yra savo suvartojamos energijos šeimininkai, nes gali pasirinkti vartoti elektros energiją tada, kai ji yra pigiausia. Taip pat ieškoti būdų, kaip el. energiją vartoti efektyviau.
Nuo „Nord pool“ biržos priklausomuose planuose nėra taikomas kainos fiksavimas. Galutinė elektros kaina apskaičiuojama pagal tai, kokia elektros kaina biržoje yra tą mėnesį kas valandą. Toks pasirinkimas reiškia, kad visada mokama teisingiausia kaina, o priklausomai nuo kainos svyravimų rinkoje, gali būti palankesnė už fiksuoto tarifo pasiūlymą, tačiau gali būti ir atvirkščiai.
Verslo klientams esame paruošę specialias elektros tiekimo kainas, kurias mūsų ekspertai parinks atsižvelgdami į įmonės veiklos pobūdį, individualius poreikius bei kas mėnesį suvartojamą elektros energijos kiekį.

Kuo skiriasi vienos ir dviejų laiko zonų tarifai?
Esminis skirtumas tarp vienos ir dviejų laiko zonų tarifo yra tas, kad vienos laiko zonos tarifas visada išlieka toks pats, o dviejų laiko zonų tarifas skaidomas į dieninį ir naktinį.
Pasirinkus vienos laiko zonos tarifą, elektros kaina nekinta ir darbo dienomis, ir savaitgaliais, ir naktį, ir dieną. Pasirinkus dviejų laiko zonų tarifą – darbo dienomis mokama brangiau, o naktimis ir savaitgaliais – pigiau.

Kaip yra apskaičiuojamas kilovatvalandės mokestis?
Elektros kaina susideda iš tiekimo dedamosios ir valstybės reguliuojamų kainos dalių. Valstybės reguliuojama dalis – skirstymo vidutinės ir žemos įtampos tinklais kaina, viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) kaina, pardavimo paslaugos kaina, sisteminių paslaugų kaina. Visos šios sudedamosios dalys sudaro maždaug 55 proc. galutinės kainos. Likusi dalis, maždaug 45 proc. galutinės kainos yra: įsigijimo kaina ir tiekimo paslaugos kaina.
Operatoriaus persiuntimo paslaugos, viešuosius interesus atitinkančių paslaugų, skirstymo paslaugos papildomos dedamosios kainas ir tarifų planus galima rasti tiek mūsų interneto svetainėje adresu www.egto.lt, tiek oficialioje Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) interneto svetainėje.
Vienos laiko zonos tarifą be aukščiau įvardintų dedamųjų sudaro visą parą nekintančio (vienodo) dydžio energijos dedamoji – mokama vienoda kaina už 1 kWh nepriklausomai nuo savaitės dienos ir paros meto.
Dviejų laiko zonų tarifą be aukščiau įvardintų dedamųjų sudaro dieninė energijos dedamoji bei naktinė, šeštadienio ir sekmadienio energijos dedamoji. Atitinkamai dieninė energijos dedamoji, tai savaitės dienos nuo pirmadienio iki penktadienio (imtinai) ir laikas nuo 7.00 val. iki 23.00 val., o naktinė, šeštadienio ir sekmadienio energijos dedamoji – savaitės dienos nuo pirmadienio iki penktadienio (imtinai) nuo 23.00 val. iki 7.00 val. bei šeštadieniais ir sekmadieniais visą parą.
Žiemos laiku dieninis tarifas taikomas darbo dienomis nuo 7 iki 23 valandos, vasaros laiku – nuo 8 iki 24 valandos. Naktinis tarifas žiemos laiku taikomas darbo dienomis nuo 23 iki 7 valandos, vasaros laiku – nuo 24 iki 8 valandos ir visą parą savaitgaliais tiek žiemos, tiek vasaros laiku.

Kaip nuspręsti, kuris tarifas yra tinkamesnis?
Prieš pasirenkant, kuris tarifas yra tinkamiausias, visada rekomenduojame įsivertinti, kuriuo savaitės ir paros metu elektros energijos suvartojama daugiausiai. Tam geriausiai pasitarnaus savo įpročių bei įprastos dienotvarkės peržiūrėjimas. Jei elektros energiją daugiau naudojate dienos metu ir darbo dienomis, o savaitgalius leidžiate ne namuose ir buities darbais tuo metu neužsiimate, tai, tikėtina, kad verta likti prie vienos laiko zonos tarifo. Tačiau, jei viską įsivertinus pamatysite, kad bent apie trečdalis energijos sunaudojama savaitgaliais, o buitinė technika ar kiti elektrą naudojantys prietaisai kraunami naktį, tikėtina, apsimokės rinktis dviejų laiko zonų tarifą.
Siekdami palengvinti vartotojų apsisprendimą dėl kiekvienam tinkamiausio tarifo pasirinkimo esame sukūrę skaičiuoklę, kuri parodo prognozuojamą elektros kainą turint vienos ir dviejų laiko zonų tarifą ir suvartojant identišką elektros energijos kiekį per mėnesį.

Kas yra žalioji elektros energija?
Siekiame prisidėti prie atsakingo vartojimo ir džiaugiamės, kad vis daugiau mūsų klientu rūpinasi tvarumu ir renkasi žaliąją elektros energiją. Žalioji energija, tai sertifikuota elektros energija iš atsinaujinančių energijos šaltinių, kurią įsigyjame Baltijos šalyse ir Skandinavijoje bei tiekiame savo klientams. Toks pasirinkimas yra laisvas ir visi norintys gali tai padaryti už papildomą mėnesinį mokestį.

Kviečiame pasinaudoti plano skaičiuokle ir sužinoti prognozuojamą elektros kainą https://egto.lt/plano-skaiciuokle/
Įrašykite savo suvartojamos elektros energijos kiekį per mėnesį kWh, o sistema automatiškai apdoros Jūsų suvestus duomenis bei pateiks informaciją.

Kilus klausimams Jums visada padės mūsų konsultantai, kurie pasiekiami telefonu +370 637 00 010. Suteiksime daugiau informacijos ir padėsime išsirinkti labiausiai Jums tinkantį planą.

Turite klausimų? Susisiekime!

El.
paštas

info@egto.lt

Tel.
numeris

+370 637 00 010

Mus
rasite

Kaunakiemio g. 40, LT-44332 Kaunas